Zły stan naszych dróg

Chyba nie ma konieczności przekonania kogokolwiek, iż drogi, które mamy w naszym kraju nie są w odpowiednim stanie. Złożyło się na to mnóstwo czynników. Budowa dróg to zadanie, jakie wcale nie jest łatwe. To odrębny kierunek podczas studiów inżynierskich na budownictwie. Drogi ogromnie różnią się między sobą: zastosowanym materiałem, stopniem utwardzenia, ilością użytego materiału i tym podobne.

Czasami sprawdza się nawierzchnia – (tartan) żwirowa, czasami konieczny jest asfalt. Wszystko to jest zależne przykładowo od tego, czy konkretną drogą będą jeździły wyłącznie samochody osobowe czy także ciężarówki. By dobrze wybrać rodzaj nawierzchni trzeba znać wszelkie jej odmiany, dowiedzieć się, jakie mają cechy, stopień wytrzymałości i tak dalej.

Nawierzchnia żwirowa

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym dostępne są różne systemy odwadniana, dostosowane do danej nawierzchni. Źle dobrana nawierzchnia – (nawierzchnia żwirowa) niezwykle szybko zacznie się psuć, pokażą się koleiny, przemieszczanie się drogą będzie utrudnione. Oprócz tego taki błąd może być również niebezpieczny dla kierujących i pieszych. Przykładowo jeśli na drodze szybkiego ruchu zaplanowana zostanie nawierzchnia żwirowa, drobiny żwiru mogą się unosić i uderzać w nadjeżdżające auta oraz przechodniów. To ogromne ryzyko, żwir może zostać elementem który będzie odpowiadał za wypadki. Tam, gdzie porusza się wiele aut, powierzchnia drogi musi być odpowiednio przygotowana. To samo jeśli rozchodzi się o systemy odwadniania: muszą być drożne oraz efektywne, tak, by gwarantować bezpieczną jazdę we wszelkich okolicznościach.

Osuszanie dotyka jednak nie tylko jezdni, znacznie częściej mamy z nim do czynienia w wypadku wszelkiego rodzaju budynków, które ucierpiały na skutek zalania albo postawione zostały na zawilgoconym terenie. Osuszanie mikrofalowe obywa się przy wykorzystaniu generatorów mikrofalowych.

Na skutek emitowaniu pola elektromagnetycznego atomy cieczy wprawione zostają w ruch co wywołuje tarcie oraz wzrost temperatury suszonego muru. W taki oto sposób ciecz przedostaje się do zewnętrznej części murów.Poza tym zaletą metody osuszania mikrofalowego jest jednoczesna likwidacja wszystkich grzybów oraz pleśni. Metoda ta nie usuwa przyczyn zawilgocenia ścian jedynie jej efekty, stanowi jeden z elementów usług związanych z osuszaniem ścian.