Zatrudnienie w stolicy, a mieszkanie… gdzie? A może niewielkie miasto w niedużej odległości?

Kiedy rodzina się powiększa, myślimy o zamianie mieszkania na większe. Bierzemy tutaj po pierwsze pod uwagę rzecz jasna możliwości finansowe, lecz także nasze wymogi – jaki metraż jest niezbędny, jaki tryb życia pragniemy prowadzić?

Mając zatrudnienie w Warszawie, możemy myśleć naturalnie o zamieszkaniu w granicach miasta – lecz biorąc pod uwagę koszty, będzie to lokal mały i raczej na peryferiach. Dlatego co poniektórzy podejmują decyzję o wyprowadzce trochę dalej.
W tym artykule chcielibyśmy przedstawić, jakie możliwości ma w kwestii mieszkania Warka. Ceny nieruchomości są rzecz jasna widocznie niższe niż w Warszawie. Można przemyśleć model, iż jedna osoba będzie dojeżdżać do pracy nawet 60 km, za to rodzina będzie miała na miejscu wszystko, czego potrzebuje – szkołę, przedszkole, przychodnię – osiągalne na piechotę. Życie w małym mieście może być dużo łatwiejsze niż w metropolii. W tym wypadku wszystko jest w zasięgu ręki. Jeśli dzieci chodzą do placówek edukacyjnych na miejscu, na pewno można oszczędzić czas oraz pieniądze na benzynę. W przypadku konieczności dojazd do stolicy jest szybki i łatwy. Takie zalety mieszkania Warka i pozostałe małe miejscowości województwa mazowieckiego proponują swoim mieszkańcom.

zbliżenie - lokum

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Zamieszkanie w mniejszej miejscowości może mieć znaczenie przede wszystkim, jeżeli zależy nam na dużej rodzinie. To rzecz jasna niesie za sobą potrzebę posiadania dużego metrażu. W tym wypadku najlepszym wyborem jest dom. Cenowo, jeśli idzie o projekty domów toruń warka wypada naturalnie dużo lepiej aniżeli nieruchomości w stolicy. Może się udać kupno (sprawdź również – mieszkania w hiszpanii na sprzedaż nad morzem cosmohomes) 150 metrowego domu w cenie poniżej 500 tys. Jak widać, cena metra kwadratowego jest dużo niższa niż w samej Warszawie.
Czy jednak łatwo trafić na ciekawą ofertę w tym mieście? Gdy idzie o wystawione na sprzedaż domy warka proponuje nam całkiem bogaty wybór. Powinniście się liczyć z tym, iż nie zawsze będą to budynki nowe, dość duża pula dotyczy domów starszych. W tym wypadku trzeba liczyć się z koniecznością przeprowadzenia remontu. Niemniej jednak architektura z tego czasu często cechuje się właściwym rozplanowaniem pomieszczeń.

Kiedy jeszcze przed wami decyzja, gdzie zapuścić korzenie, może warto wziąć pod uwagę również miasta poza Warszawą, które jednak nie są na tyle odległe, aby dojazd był problemem?