Z jakiego powodu deweloperzy zaczynają walczyć o swoich klientów poprawą jakości mieszkań.

Kupując nowe mieszkanie większość ludzi nadal przede wszystkim patrzy na proponowaną cenę za metr. Firmy deweloperskie prześcigają się w reklamach, zachęcając naprawdę niskimi kwotami, lecz w praktyce trzeba także zwrócić uwagę na inne rzeczy.

Jeszcze do niedawna mieszkanie dostawało się bez wyposażenia, co najwyżej zamontowana była ubikacja i umywalka. W takim wnętrzu wszystko trzeba było zrobić potem własnymi siłami, co miało swoje plusy i minusy. Niewątpliwą zaletą takiej opcji będzie to, że mieszkanie wykończyć można dokładnie tak jak się chce, a nie jak wymyśli to ktoś inny. Lecz trzeba włożyć to sporo pracy, ale także i pieniędzy, ponieważ na kompleksowe urządzenie nawet niewielkiego mieszkania (porównaj polecane mieszkania Archicomu) czterdzieści tysięcy bez żadnego problemu można wydać. I przeważnie są to pieniądze, jakie trzeba mieć już odłożone, bo w niewielu przypadkach udaje się otrzymać na nie kredyt, ten z reguły jest brany tylko na sam zakup. Lecz podczas minionych lat sytuacja uległa dużym zmianom, i obecnie firmy deweloperskie coraz bardziej walczą o kupujących, żeby tylko mieszkania szybciej sprzedać.

malowidło - dom

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com

Tendencja ta widoczna jest coraz bardziej, a w cennikach coraz częściej pojawiają się mieszkania wykończone pod klucz. Co prawda ich cena jest trochę wyższa, niż mieszkań niewykończonych, jednak ogromnym plusem będzie to, że można będzie w nich zamieszkać od razu. Poza tym przeważnie wychodzi to trochę taniej, niż w przypadku samodzielnego wykańczania, ponieważ duży deweloper może liczyć na znaczne zniżki przy zakupie budowlanych materiałów, więc i cenę zaproponować może korzystniejszą. Jeśli ktoś nastawia się na wysoki standard mieszkań, to w czasie budowy i wykańczania budynku może w jakiś sposób próbować porozumieć się z deweloperem.

Przeważnie nie powinno być większego problemu z tym, aby za odpowiednią dopłatą wymienić wyposażenie na takie, jakie bardziej będzie odpowiadać. Tak samo ustalać też można szczegóły wiążące się z rozkładem pomieszczeń, tu również można sporo modyfikować, jeśli tylko będą na to techniczne możliwości.