Właśnie budujesz dom? Zakup nowoczesne materiały, które przetrwają lata

Budowa swojego domu to z całą pewnością wielkie wyzwanie. Aby wybudowany dom był trwały, a równocześnie prezentował się naprawdę dobrze, należy kupić elementy wykończeniowe dobrej jakości. Nowoczesne elewacje to dzisiaj nie wszystko. Co się liczy? Co ma największe znaczenie? Co brać pod uwagę podczas wybierania materiałów?

Nowoczesna elewacja
Autor: Wienerberger
Źródło: http://www.wienerberger.pl

Nowoczesne elewacje wybierane są na chwilę obecną przez coraz większą grupę osób. Klasyczny tynk (zobacz: tynk silikatowy) nie cieszy się już tak dużą popularnością. Z chęcią wykańczamy nasze domy z użyciem cegły klinkierowej lub kamienia naturalnego. Warto jednak pamiętać, że sama elewacja to jeszcze nie koniec prac. Liczą się też innego rodzaju materiały. Dzisiaj większość osób decyduje się na posiadanie tarasu – klik!. To bez najmniejszych wątpliwości świetny pomysł. Na tarasie można wypić poranną herbatę, jeść śniadanie, podejmować gości czy zwyczajnie wypoczywać.

Powinno się jednak wiedzieć, że taras będzie prezentował się doskonale tylko wówczas,gdy zostanie zrobiony z właściwych desek. Deski tarasowe (polecamy) muszą być przede wszystkim odporne na wpływ czynników atmosferycznych. Deszcz, śnieg, niska oraz wysoka temperatura – wszystko to sprawia, iż nieprawidłowo dobrane deski tarasowe błyskawicznie stracą swój doskonały wygląd. Ci, którzy w ogóle nie muszą oszczędzać mogą postawić na deski tarasowe wykonane z drewna egzotycznego. To aktualnie najtrwalszy materiał, któremu nie zaszkodzą nawet skrajne warunki pogodowe. Jednocześnie deski tarasowe wykonane z drewna egzotycznego prezentują się idealnie. Wada? Naprawdę wysoka cena. Zdecydować się można także na deski wyprodukowane z sosny lub świerka, czyli krajowych gatunków drzew. W tym przypadku można jednak wykorzystywać jedynie te deski, które poddano procesowi ciśnieniowej impregnacji. Dobry jest także dąb, który musi być wcześniej zaimpregnowany lub zabejcowany. W przeciwnym razie szybko będzie wchłaniał wilgoć.

Taras nie jest rzecz jasna jedynym elementem domu, który zasługuje na uwagę. Powinno przyłożyć się do wykończenia ścian oraz podłóg , które znajdują się wewnątrz domu. Im lepsze materiały zostaną wykorzystane, tym większa trwałość zrobionych elementów. A to w każdym przypadku przekłada się na oszczędność pieniędzy.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy tego opisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod tym linkiem. Tam odejdą wszelkie Twe wątpliwości.

Im coś dłużej bardzo dobrze się prezentuje, tym rzadziej trzeba to bowiem zmieniać.