Urządzanie mieszkania w standardzie deweloperskim – przygotuj się na kupno tysięcy rzeczy, których istnienia i roli sobie nie uświadamiasz

Polacy kupują mieszkania na potęgę. W związku z obecną sytuacją na rynku mieszkaniowym w Polsce jedyną opcją dla młodych rodzin jest wzięcie kredytu i zakup wyśnionych czterech kątów od dewelopera. Dziś oferta mieszkań na sprzedaż jest naprawdę szeroka, a firmy budowlane twardo walczą o potencjalnego klienta. Osiedla, które wybudowano ostatnich latach różni wiele rzeczy: umiejscowienie, profil, docelowa grupa odbiorców i dodatkowe bonusy dla mieszkańców, takie jak rowerownie czy place zabaw dla dzieci.

powiększenie - budowa

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Elementem, który łączy wszystkie nowo powstałe mieszkania jest natomiast tak zwany stan deweloperski. Choć termin ten nie został nigdy precyzyjnie scharakteryzowany, założyć można, że obejmuje ono: drzwi zewnętrzne, otynkowane ściany, wylewki, okna – zapraszam tutaj… – oraz kaloryfery. Oznacza to, że osoba, która kupuje nowe mieszkanie musi liczyć się z tym, że w najbliższym czasie czekają ją długie i mozolne zakupy. I nie chodzi tutaj wyłącznie o wybór kafelków, parkietów czy dobranie kolorów na ściany. Dużo większym problemem jest kupowanie rzeczy, których istnienia w ogóle sobie nie uświadamiamy. Prawdziwą kopalnią tego typu rzeczy jest bezsprzecznie. Wbrew pozorom jej urządzenie nie polega wyłącznie na dopasowaniu kafelków podłogowych do tych, które znajdować się będą na ścianach i podjęciu decyzji: wanna czy prysznic. O wiele bardziej problematyczne jest pamiętanie o kupnie wszystkich potrzebnych śrubek, syfonu do umywalki czy innych detali, bez których działająca łazienka nie może się obyć, a których nie widzimy gołym okiem. Do takich rzeczy należą na przykład kratki wentylacyjne.

Niniejszy artykuł omawia rzeczywiście ważne sprawy, jednak sprawdź ponadto te informacje (https://anotis.pl/oferta/furtki-panelowe-wejsciowe/) – na pewno uznasz, że są wartościowe.

Dzisiaj w w ofercie sklepów budowlanych znajdziemy dziesiątki różnych typów kratek: kwadratowe, okrągłe, z tworzywa sztucznego, metalowe, na wymiar, z żaluzjami itd. Wygląd czy materiał, z którego wykonana została dana kratka, to sprawa drugorzędna. Najistotniejszą kwestią jest to, czy zapewnia ona właściwą cyrkulację powietrza. Nie mniej jednak dzięki wielkiemu wyborowi wzorów i kolorów kratek wentylacyjnych, bez problemu znajdziemy model, który nie tylko wpasuje się w stylistykę naszej łazienki, ale także będzie jej ozdobą.

Urządzanie mieszkania w stanie deweloperskim może być prawdziwym wyzwaniem. Jednak w dzisiejszych czasach wybór materiałów i akcesoriów budowlanych jest tak ogromny, że nie powinniśmy mieć żadnego problemu z realizacją naszej wizji. Co więcej nawet tak drobne detale, jak wspomniane kratki są produkowane w eleganckich wersjach.