Szukasz patentu na poruszenie swojego świata w czasie zimy? Przedstawiamy kilka dobrych rad!

W sezonie zimowym niezmiennie zastanawiamy się, jak ubogacić naszą konfekcję, ażeby nie była nijaka, bura i ponura. Także wnętrza naszych mieszkań domagają się jakiegoś upiększenia. Szybko zapadający zmrok i zmiana nachylenia promieni słonecznych powodują, iż mieszkanie wydaje się bez życia, niemiłe, chłodne i zastałe. W jaki sposób temu przeciwdziałać?

budowa - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszą radą jest oczywiście zmiana barw. To już nie te czasy, że zimowe płaszcze były jedynie czarne lub brązowe. Możemy zabawić się z czerwieniami, fioletami, żółcieniami i innymi intensywnymi odcieniami, jakie na pewno dodadzą blasku nam i naszemu otoczeniu. Jeżeli z jakichś powodów nie https://www.effector.com.pl/pl/elektropolerowanie/ zdołamy sobie przyzwolić na kompletną reorganizację garderoby, wskazane jest zatroszczyć się chociaż o dodatki – barwne rękawiczki, szale, kapelusze. Jednakowo we wnętrzu – dodanie ozdobnej kolorowej powłoczki na salonową poduchę potrafi zmienić faktycznie dużo!

Kolejną radą jest gra z deseniami. Nie wszystko powinno być jednolite, nie trzeba też koniecznie godzić się na nieśmiertelną pepitkę. Może kratka? Ze Szkocji albo i nie, drobna czy też wyraźna, bardziej czy mniej kolorowa… Dodatkowo będzie się kojarzyć z nadchodzącymi świętami, a to zawsze jest przyjazna konotacja. Kratę damy radę ulokować w każdym miejscu. Może widnieć na kurtce czy spódnicy, na torebce, a w budynku – na kapie, pościeii, serwetkach, nawet na zastawie stołowej. Wykreowany przy zastosowaniu kratki design pozostanie łagodny i ożywczy, a jednocześnie nie agregaty prądotwórcze będzie się narzucał. Pamiętajmy tylko, aby nie przeholować ani z samą kratą, ani z łączeniem jej z innymi deseniami. Najbezpieczniej skompilować ją z prostymi powierzchniami, atoli jeśli czujemy się na siłach, możemy popróbować z innymi motywami.

Trzecią metodą, ostatnią, jednakowoż nie najmniej aktualną, jest… uśmiech! Nic lepiej od niego nie rozproszy mroków zimowych nocy. Wyłącznie uśmiechnięta twarz będzie pociągać wzrok i serduszka osób wokół i będzie fenomenalną ozdobą zarówno danego człowieka, jak również jego domu. Okres zimowy to nie epoka dla ponuraków!