Stawiasz dom samodzielnie? Posadzka samopoziomująca najkorzystniejszym rozwiązaniem

Jeśli planujemy budowę swojego domu liczna część osób myśli o rozmieszczeniu okien w wyznaczonych pomieszczeniach, rodzaju dachu, barwie tynku, barwach ścian wewnętrznych, a następnie o drzwiach a także o tym, co będzie znajdować się za nimi. Wiele osób oczami fantazji planuje wybór mebli i dekoracji. Powiedzmy, że posiadamy już częściowo zbudowany i uzupełniony dachem dom. To dopiero początek wędrówki. Teraz przyszedł czas na wylewki.

remont - akt

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób, choć niezaznajomiona z branżą budowlaną, wie, czym jest popularnie nazywana wylewka. Dla niezorientowanych, to warstwa podłogi, która układana jest bezpośrednio pod posadzką Najbardziej stosowane wylewki są to wylewki cementowe, wylewki anhydrytowe oraz wylewki samopoziomujące, jakie niektórzy nazywają: posadzka samopoziomująca.

Wylewki cementowe to uniwersalny rodzaj, tradycyjnie stosowana przez ludzi. Powstają one na bazie cementu, piasku i wody.

Wykonaj krok do przodu i sprawdź co ma praktyczna treść (http://www.dekorianhome.pl/dywany-nowoczesne) – odnalezione tam informacje wciągną Cię zupełnie, ponieważ są ciekawe.

Stąd też ich nazwa. Patrząc dalej, wylewki anhydrytowe, ogólnie zwane wylewkami gipsowymi, jak sama nazwa pokazuje bazują na gipsie, a dokładnie ujmując, formy gipsu – anhydrytu. W odróżnieniu od wylewek cementowych, te są bardziej elastyczne i co ważne – można je stosować pod ogrzewanie podłogowe. Warto natomiast zwrócić uwagę na fakt, że ich wytrzymałość jest nieco niższa, niż w przypadku stosowania wylewek cementowych i wynosi 20 MPa. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że wylewki anhydrytowe mogą być użyte jedynie na powierzchniach suchych, gdyż nie są one odporne na wilgoć. I na koniec, posadzka samopoziomująca – jest to gotowy typ podkładu, jaki można kupić w niemal każdym markecie budowlanym.

Jest to podkład o półpłynnej konsystencji, który połączony z właściwą ilością wody i rozlany na podłożu tworzy tak zwany podkład samopoziomujący. Użyte w podkładzie składniki budowlane sprawiają, że podłoga powstała w oparciu o taki podkład jest bardziej wytrzymała, niwelując pękanie.
Posadzka samopoziomująca jest najbardziej bezpieczną formą wylewki, gdyż nie wymaga ona jakichś specjalnych przygotowań – wszystko, co ważne dostajemy już w środku. Wystarczy tylko trzymać się opisu producenta co do ilości wody i podłoga gotowa.

Sprawdź, czy spodoba Ci się proponowana oferta (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory-rodzaje/klimatyzatory-multisplit). Oferujemy usługi dobrane do indywidualnych potrzeb. Nie wahaj się i dowiedz się, jak działamy.

W dalszym etapie, po zrealizowaniu planu wykonania wylewki można już planować kolejne prace wykończenia domu. Jeszcze tylko podłoga, ściany i płytki i można myśleć o wyposażeniu i dekoracjach. Miłego mieszkania!