Rodzaje wylewek i ich właściwości

Budując w mieszkaniu podłogi i schody, równa płaszczyzna jest najważniejsza, w związku z czym coraz częściej rośnie popularność tak zwanych wylewek, mających na celu odpowiednie ułożenie posadzki. Wylewka to inaczej podkład podłogowy, nazywany też szlichtą lub jastrychem.

Budowanie domów

Autor: nie
Źródło: pixabay.com

Wylewka anhydrytowa potrafi nadać podłożu naturalny kształt oraz samoistnie ją wypoziomować, sprawiając, że warstwa jest idealnie równa oraz gładka. Samo wykonanie jej jest bardzo łatwe, dlatego też bez użycia jakichkolwiek narzędzi wykonać ją można bez pomocy osób doświadczonych – samodzielnie, co dodatkowo oszczędza koszty. Wylewka anhydrytowa jest najczęściej stosowana przy remoncie większych powierzchni, w celu zaoszczędzenia czasu. Daje ona też gwarancję najlepszej jakości.

Masz wielki problem ze znalezieniem dobrego rozwiązania Twojego problemu? Na pewno szybko pomoże Ci ta strona części do ładowarek zettelmeyer.

Należy dodać, że wylewka anhydrytowa wysycha w nadzwyczaj krótkim czasie, jednak ostateczny czas jest zależny od jej grubości, temperatury panującej w danym pomieszczeniu oraz cyrkulacji powietrza.

Jest bardzo wytrzymała, dlatego nakładać ją można w cienkich warstwach i nie trzeba pielęgnować ich. Dwa dni po wylaniu można już przewietrzać pomieszczenia. Anhydrytowe są znacznie lepsze od cementowych wylewek za sprawą własnych atutów oraz właściwości. W porównaniu z cementowymi, ogrzewanie można uruchomić już po siedmiu dniach, natomiast czas drugiej to aż 28 dni. Co więcej – wylewki anhydrytowe nie powodują odkształceń, jak również charakteryzują się dużym współczynnikiem przenikania ciepła, co z kolei sprawia, że przepływ jest szybki oraz łatwy, szczególnie podczas instalacji ogrzewania podłogowego. Po wylewkach tego typu nie powstają jakiekolwiek pęcherze powietrza. By sprawdzić, ile należy zakupić worków wylewki, wpierw dobrze jest podzielić jej ilość przez 30, a następnie dodać 10% w rezerwie.

Jeśli jest poszukiwana wylewka na ogrzewanie podłogowe, najlepiej sprawdzi się właśnie anhydrytowa, bowiem – w porównaniu z cementową wylewką – skraca ona ogrzewanie pomieszczeń aż o pięćdziesiąt procent, a zarazem oszczędza energię oraz koszty.

Nie ociągaj się – jeżeli podoba Ci się ten wpis, to do sprawdzenia (http://archiwizja.eu/adaptacje-projektow-tarnow/) są również zbliżone wątki na witrynie, która jest pod umieszczonym linkiem.

Jej ciężar jest znacznie mniejszy, toteż może być stosowana na stopach drewnianych.

Wylewka posiada także właściwości samopoziomujące, a co ważne – nie pęka oraz nie rysuje się, a to z kolei w niektórych sytuacjach może być problemem.