Przykładowy opis drogowych płyt wykonanych z mocnego betonu, główne ich zastosowania.

Większości z nas ulice i drogi kojarzą się z asfaltem, to właśnie on jest najczęściej stosowanym materiałem wykorzystywanym na nawierzchnie. Dość często projektanci sięgają także po beton, który ma sporo zalet w porównaniu z nawierzchnią asfaltową.

Płyta betonowa

Autor: Libet Impressio
Źródło: Libet Impressio

Wszystko to dotyczy jednak stałych ulic, jakie są od początku wykonywane pod odpowiedni zakres obciążeń, razem z kompleksową infrastrukturą.

Kliknij na ten link, żeby poznać analogiczne materiały. Przykładowo zobacz serwis (http://www.dbenergy.pl/oferta/przemyslowe-audyty-energetyczne/audyt-energetyczny-przedsiebiorstwa), który proponuje zajmującą Cię problematykę, a na pewno się nie zawiedziesz.

Lecz w wielu przypadkach zachodzi konieczność wykonania tymczasowej drogi, lub jej utwardzenia na pewnym odcinku. Położenie asfaltu w takiej sytuacji wiązałoby się ze sporymi kosztami, a także mogłoby to zająć sporo czasu. Z tego też powodu w takich przypadkach często sięga się po płyty drogowe cena, jakie bardzo dobrze będą się sprawdzać w tego typu zastosowaniach. Można za ich pomocą wykonać drogę tymczasową przykładowo na objazd czy plac budowy, a w niejednym przypadku wręcz na stałe. W przypadku daleko oddalonych budynków, do jakich położenie asfaltu byłoby bardzo drogie betonowe płyty są świetnym wyborem.

Płyty takie robi się z betonu o odpowiednich parametrach, cechującego się odpowiednią wytrzymałością. Beton wyroby betonowe kęsbet ten jest oczywiście zbrojony, dzięki czemu płyta będzie w stanie wytrzymać wysokie obciążenia. Jest to konieczne, bowiem niekiedy po takich płytach będą jeździć nawet pojazdy o wadze kilkudziesięciu ton. Oferowane są one w rozmaitych grubościach i rozmiarach, więc wśród dużej propozycji na rynku raczej nie powinno być problemu z zakupem. Jeśli natomiast ktoś będzie potrzebował coś nietypowego, to każdy płyty jomb producent bez żadnych problemów zrealizuje takie zlecenie, wystarczy jedynie podać wymaganą specyfikację.

Największym plusem płyt drogowych jest ich łatwość ułożenia i duża mobilność. Jeśli będzie się chciało zrobić drogę tymczasową, to starczy na wyrównanej powierzchni ułożyć tego typu płyty w odpowiedni sposób. Posiadają one bowiem specjalnej mocowania, za które można je podnosić dźwigiem. Tak samo prosty jest demontaż takiej drogi, wystarczy je po prostu podnieść, oczyścić i zawieźć w inne miejsce.