Przekopy poziome a przeciski sterowane

Technologia HDD pozwala na duże skrócenie trasy rurociągu przez ominięcie przeszkody w płaszczyźnie wertykalnej. Metoda przewiertów horyzontalnych staje się coraz w wyższym stopniu popularna ze względu na jej proekologiczny zakres.

Przewierty na budowie

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com

Główne zalety przewiertów poziomych to m.in.: brak ingerencji w przyrodę, brak konieczności reorganizacji ruchu w przypadku przeprowadzania prac na drogach, aerodromach, brak nieodzowności ponoszenia wysokich kosztów związanych z regeneracją pokrywy, o wiele mniejsze koszty realizowanych prac, o wiele bardziej wydajna praca, aniżeli w wypadku klasycznych metod odkrywkowych. Przedsiębiorstwa trudniące się powyższymi robotami przeprowadzają też różnego typu remonty Żory są miejscowością w której znajdziemy takie przedsiębiorstwa budowlane – Voyage.

Przewierty sterowane są prostsze aniżeli przewierty horyzontalne i mikrotuneling, natomiast wiertnice wykorzystywane przy tych przewiertach mają niewielkie rozmiary a także małe wymogi co do placu budowy. Sposobem przewiertów sterowanych przeważnie realizuje się kolektory oraz przewody kanalizacyjne w zakresie średnic 150 – 600 mm o długościach 50 – 80 m.. Przewiert poziomy może być wykonywany z wykopu otwartego płytkiego czy głębokiego ubezpieczonego ściankami szczelnymi w rodzaju Larsen.

Po przestudiowaniu tego tekstu, polecam inteligentne mieszkanie warszawa inne informacje na przedstawiany temat, które będą podobnie zajmujące.

Istnieje także opcja przeprowadzania przewiertów ze studni kanalizacyjnych o średnicy 2000 mm. Po wykonaniu przewiertu można taką studnię przerobić na mniejszą typową 1500 czy 1200 milimetrów.

Pierwszym etapem przewiertu jest realizacja przecisku sterowanego przy pomocy żerdzi wiodących z zadanym pochyleniem jak też biegiem aż do komory odbiorczej gdzie zachodzi demontaż żerdzi. Drugi krok to poszerzanie otworu do żądanej średnicy pozwalającej na instalację rur. Rozszerzanie oraz transport urobku odbywa się w większości wypadków za pomocą wiertnicy ślimakowej. W miarę poszerzania, żerdzie prowadzące są rozbierane w komorze odbiorczej.

Krok ostatni to instalacja rur docelowych wkładanych za wiertnicą ślimakową . Równolegle w czasie wpychania rur demontowane są rury stalowe razem ze ślimakiem.

Odkryj bez zwlekania wpis spod linku (https://domymax.pl/projekty-domow/domy-nowoczesne/), ponieważ zapewne zaszokuje Cię to, jak niezwykle pasjonujące treści tam są przedstawione!

Prostota wykonania przewiertów jak też niewielki teren potrzebny do przeprowadzenia prac sprawiają, iż przewierty tego rodzaju wykorzystywane są do realizacji małośrednicowych kanałów i przykanalików grawitacyjnych pod zatłoczonymi szosami miast.