Pozytywnie przeprowadzone rokowania z inwestorem pomogą w uzyskaniu upustu

Zakup mieszkania, to bardzo trudne i czasochłonne przedsięwzięcie, które wymaga od nas niemałej znajomości na temat nieruchomości oraz przeglądnięcia mnóstwa propozycji. Propozycje sprawdzamy pod katem różnorodnych czynników: metrażu, lokalizacji, wartości.

kupno mieszkania

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji nowo wybudowanych mieszkań, skupiamy się również na jakości surowców wykończeniowych i najchętniej pertraktujemy ceny. Deweloperzy proponują nowe mieszkania (inwestycje torun) podobnie w dużych aglomeracjach, jak i na obszarach podmiejskich. Gdy dokonamy wyboru wymarzonego mieszkania, który ma wszystkie udogodnienia np. dla młodych rodzin, zapewnienia bezpieczeństwo pociechom, jest odpowiednio zlokalizowany choćby w pobliżu sklepu czy przedszkola, wyłania się cena, która przerasta planowany kapitał .

Po to by nie rezygnować z pragnień, warto rozpocząć rokowania z deweloperem, które mogą przynieść nam korzyści i przynieść cenne porady wykończenie mieszkań. Właściwie niczym nie ryzykujemy, a możemy przyoszczędzić nieco kasy, którą w przyszłości zagospodarujemy na chociażby zakup nowego sprzętu do świeżo nabytego mieszkanka. Należy pamiętać , że rozmowy nie są ani walką, z której koniecznie trzeba wyjść usatysfakcjonowanym, ani koleżeńskim spotkaniem, w trakcie którego moglibyśmy wymienić poglądy. To bardzo skomplikowany, sposób zatwierdzania postanowień, w którym partnerzy powinni starać się doprowadzić do wspólnego wyboru – czytaj więcej.

Porozumienie powinno umożliwić zastosowanie co najmniej części stawianych dążeń obydwu stron. Rozmowy z firmą deweloperską są trudniejsze niż z osobami prywatnymi sprzedającymi lokale mieszkalne na rynku wtórnym. Prawidłowo przeprowadzone rokowania z deweloperem pomogą w otrzymaniu upustu.

Tylko dobrze przygotowana mediacja ceny, z pewnością doprowadzi do konsensusu. Bywa i tak, że w zamian za rabat, przedsiębiorca oferuje za darmo miejsce w podziemnym garażu. Można również zaproponować z zarządcą nieruchomości (koniecznie zobacz – apartamenty na sprzedaż torrevieja) o podzieleniu się opłatami aktu notarialnego.