Nabywamy mieszkanie – rynek wtórny czy pierwotny?

Kupno lokalu mieszkalnego to jeden ze szczególnie wyczekiwanych momentów przez młodych. Możliwość wyprowadzenia się od rodziców lub opuszczenia studenckiego mieszkania, wymaga jednakże posiadania sporej zdolności kredytowej lub gotówki, co się przeważnie nie zdarza. Jeśli już zdecydujemy się na zakup, musowo dokładnie się zastanówmy nad wybranym mieszkaniem. O czym pamiętać?

Mieszkania deweloperskie

Autor: RubyGoes
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już określimy przedział cenowy jak i wskażemy cechy optymalnej nieruchomości, weźmy się za szukanie właściwego lokalu. Możemy wybrać rynek pierwotny lub wtórny. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Stawiając na zakup na rynku deweloperskim, nie musimy wkładać przesadnie dużego wysiłku w to, by pozbyć się z mieszkania wszelkich niepotrzebnych elementów. Możemy momentalnie przystąpić do remontu. Minusem są najczęściej wysokie ceny nowych nieruchomości – odkryj więcej -.

Sprawdźmy, ile kosztują mieszkania deweloperskie w warszawie, a sami utwierdzimy się w przekonaniu o prawdziwości powyższych słów. Nieruchomości z drugiej ręki są na ogół tańsze, ale nie każdorazowo. najatrakcyjniejsze lokalizacje tylko zyskują na wartości, dlatego sporo mieszkań w centrum jest doskonałą lokatą kapitału. Ażeby zestawić ze sobą oferty, możemy także przejrzeć propozycje z grupy: mieszkania warszawa Ursus. W licznych częściach Polski, zamierzając kupić mieszkanie trzeba się wręcz zdecydować na rynek wtórny, bowiem nowe projekty nie są tworzone, a jeśli są, to mieszkania (szczegóły – https://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe) prędko znikają z rynku. Tyczy się to głównie niedużych miejscowości.

Żeby zwiększyć szanse na znalezienie właściwego mieszkania, koniecznie skorzystajmy z dostępnych wyszukiwarek nieruchomości w paru dużych serwisach z nieruchomościami. Możemy także skorzystać ze wsparcia biura nieruchomości, jakie spróbuje odszukać dla nas właściwe nieruchomości. Zainteresować winniśmy się też systematycznie organizowanymi w licznych lokalizacjach targami domów i mieszkań, jakie pozwalają zaznajomić się z kilkunastoma inwestycjami za jednym razem.