Mieszkając w bloku również możemy pozwolić sobie na mini ogród, o ile tylko mamy balkon i zechcemy urządzić go tak, by pełnił rolę oranżerii

Taras jest tym miejscem, w którym można sympatycznie spędzić czas, jeżeli stosownie go zaaranżujemy. W zależności od tego, jakiej jest wielkości, możemy umieścić tu meble, które pozwolą nam na codzienny wypoczynek. Może być to stolik z krzesłami, ale także ława z sofą, jeśli jest na nią miejsce. Do tego kwiaty oraz tonowe oświetlenie i wspaniałe miejsce gotowe.

zakupy - fotka

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
odzwierciedlenie - firmy

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście dzisiejsze balkony to nie tylko te standardowe, ale coraz częściej są to bardziej innowacyjnie zaprojektowane miejsca. I tak dla przykładu, jeżeli jest przygotowana odpowiednia zabudowa – skorzystaj z promocji na zabudowy strażackie http://lpsp.pl/ – balkonu, nierzadko przypomina on swego rodzaju oranżerię, jaką spotkać można w odpowiednio zaprojektowanym ogrodzie. Takie zabudowy balkonów pozwalają w pewnym zakresie wygospodarować kolejne miejsce w naszym mieszkaniu, tym razem przeznaczone na postawienie w nim roślinności i mebli, co służy oczywiście naszemu wypoczynkowi.
Właściciele niedużych mieszkań, a tym samym niedużych balkonów, dość często pozostawiają tego typu miejsca samopas, sądząc, że niewiele interesującego można zrobić z tak niewielkim kawałkiem przestrzeni. Jednak w praktyce nawet mały balkon (sprawdź balustrady balkonowe) można interesująco udekorować, dzięki czemu można stworzyć w mieszkaniu kącik, który będzie przypominać wspaniały ogród przy domu.
Kiedy rozejrzymy się po swoim osiedlu zauważymy, że niewiele balkonów jest rzeczywiście ozdobionych. Gdzieniegdzie widoczna jest szklana zabudowa balkonu, jednak w większości przypadków pozostają one puste bądź co najwyżej miejscem do przetrzymywania roweru albo innych mało potrzebnych na co dzień rzeczy. To od nas oczywiście zależy, czy zechcemy zrobić z balkonu miejsce na rozmaitego rodzaju rzeczy, czy też postanowimy, że będzie to rodzaj przestrzeni, jaki będzie codziennie radował nasze serca.

Dobrze pamiętać, że już kilka donic z kwiatami, stolik z krzesłami i ozdobnymi poduszkami może znacząco odmienić nasz balkon. Dlatego zadbajmy o ten kawałek przestrzeni, bowiem dzięki temu będziemy mogli znacznie przyjemniej spędzać wolne chwile i to na świeżym powietrzu. Piękne balkony upiększają zresztą nie tylko bloki, ale i okoliczne ulice.