Kupienie własnego mieszkania a wynajem. Jakie mamy plusy i minusy takich decyzji?

Kupno własnego lokum to nie jest łatwa decyzja, tym bardziej w dzisiejszych czasach gdy tak wiele osób ma niestabilną sytuację finansową. Decyzję taką poprzedza cała masa analiz tak w naszej głowie jak również na papierze. Ponieważ kwestia finansowa to jedno, lecz to czy jesteśmy gotowi na takie zobowiązanie związane z kredytem często na długie lata, to inna rzecz. Sporo osób myśli nad tym czy w ogóle jest sens kupować swoje mieszkanie czy może wynajmować od kogoś?

Analizując sytuację młodego człowieka, który mieszka we Wrocławiu i to z tą miejscowością zamierza związać własną przyszłość należy powiedzieć, że problemu ze znalezieniem mieszkania na rynku pierwotnym nie ma większego. wrocław apartamenty na sprzedaż ma w ilościach naprawdę sporych. Sporo firm deweloperskich inwestuje w tym mieście i rynek ten stale się rozwija. Jednak nie każdy od razu chce wiązać się na długo z kredytem. Faktycznie, ten argument często przemawia przeciw kupowaniu, natomiast jak o tym pomyśleć dokładniej wygląda to nieco inaczej. Często bowiem wynajmujemy niewielkie mieszkanie i już za tak niewielki metraż przychodzi nam płacić często całkiem sporą sumę. Pomyślmy teraz ile będziemy musieli wpłacać co miesiąc za mieszkanie choćby z dwoma albo trzema pokojami kiedy zdecydujemy się założyć rodzinę? Wyjdzie na to, iż po przeliczeniu rata za kredyt często będzie mniejsza niż opłaty za wynajem. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę to, iż spłacając kredyt spłacamy coś co prędzej czy później będzie naszą własnością. Niestety w przypadku wynajmu tej perspektywy mieć nie będziemy.

odbicie - mieszkania

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo osób podejmuje kwestię ryzyka związanego z braniem kredytu. Faktycznie, należy powiedzieć od razu, iż musimy mierzyć siły na zamiary. Przeanalizować naszą sytuację finansową. Natomiast może opłaci się zabezpieczyć na taką ewentualność kupnem mieszkania w centrum wrocławia. Nawet jeżeli będziemy w gorszej sytuacji finansowej, zawsze można wynająć takie mieszkanie oraz przenieść się gdzieś dalej od centrum, albo w ogóle do mniejszej miejscowości blisko Wrocławia, gdzie będziemy płacić mniej pieniędzy za wynajem.

Ekscytujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, wcześniejsza strona również przedstawia godne uwagi źródło informacji, które odnosi się do podnoszonej problematyki.

Może się okazać, że takie mieszkanie w centrum opłaci nie tylko ratę kredytu, ale też w jakiejś części pokryje koszty związanych z koniecznością wynajmu lokum dla nas.

To tylko nieliczne plusy oraz wątpliwości, które mają młode osoby przed decyzją o zakupie swojego lokum. Jednak są one często powodem ociągania się z podjęciem decyzji. Trzeba jednak mieć świadomość, iż sytuacja na rynku mieszkaniowym może szybko ulec zmianie.

Obecnie oceń ten tekst, który jest niesamowicie ciekawy. Wykonaj to już w tej chwili! Przekonasz się, że naprawdę trzeba to zrobić!

Więc jeśli w danej chwili jest doskonała dla kupującego to nie ma co zwlekać z decyzją.