Konkurencja to domena każdej branży. Jak duża konkurencja występuje u Ciebie? Czy jest bardziej dotkliwa niż dawniej?

W niektórych branżach istnieje zatrzęsienie projektów i niesamowicie ambitnych inicjatyw. Co jednak z tego, kiedy konkurencja jest tam tak wielka, a projekty tak trudne i ryzykowne, iż można się zniechęcić. Z drugiej strony, skoro pomyślimy o branży, w jakiej nie występuje konkurencja to będziemy długo główkowali, by w ogóle taką odnaleźć. Rzeczywiście, najprawdopodobniej już wszędzie jest dość duża konkurencja i niezwykle ciężko określić, iż możemy w jakiejś branży wejść na rynek i by zacząć rządzić niepodzielnie. No chyba, że mamy jakieś specjalne umiejętności, znamy faktycznie nieznany i egzotyczny obcy język. W innym razie trzeba się liczyć z potężną konkurencją.

Otwieranie własnej działalności

Autor: The Elite Ayrshire Business Circle
Źródło: http://www.flickr.com
Ta sytuacja z równą mocą występuje w świecie wirtualnym i rzeczywistym. Jeśli ktoś myśli, że otworzy firmę w sieci i będzie sobie bezproblemowo żył to może być w błędzie. Jeszcze chyba na początku ery internetowej było to realne. Dzisiaj, niestety nawet ”wolny strzelec” z rzadkimi umiejętnościami powinien się liczyć z innymi konkurentami. Wszystkiemu winne portale, które zrzeszają różnej maści freelancerów, którzy zgłaszają się do jakiegoś zlecenia. A że konkurencja jest wielka, a stawki często wręcz śmieszne „wygrywa” ten, co oferuje najniższe stawki. To niezwykle psuje rynek i powoduje, że osoby naprawdę znające się na swoim fachu, czyli nie najtańsze, ceniące swoją pracę, swoje kompetencje, swój talent i doświadczenie, mają małe szansę, że zostaną wybrani do zlecenia.

Jesteś zdania, że ten materiał jest absorbujący? Kliknij oprócz tego ten ważny tekst – to niezwykle pomocne źródło informacji na taki temat.

Zresztą, jeśli ktoś się po prostu ceni nie wykona pracy za pieniądze, które proponują niektórzy zleceniodawcy – Vmade.

W świecie rzeczywistym, w którym sprawy załatwia się tradycyjnie, nie przez internet, znajdziemy też wiele branż, gdzie konkurencja jest wielka, a koszty pracy wysokie, stawki na optymalnym poziomie, lecz terminy bardzo krótkie. Tak jest na przykład, jeśli mówimy o usługach budowlanych – więcej tutaj. Owszem, to bardzo pokaźna dziedzina i ciężko wskazać konkretne firmy, bo to nie o to tu chodzi.

Jest oryginalna strona www (http://dkrm.com.pl/), na jakiej znajdziesz ciekawe informacje, które warto sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

Najistotniejsze jest jednocześnie to, że firmy budowlane nierzadko stają do przetargów i są skazane na przyjęcie niedobrych warunków. Jeżeli tak nie zrobią, inne firmy, które zaproponują bardziej konkurencyjne stawki wygrają przetarg i zdobywają zlecenie. Bywały już takie przypadki w historii naszego kraju, kiedy to do przetargu stawało wiele firm, wygrywała najtańsza, nieznana i niezbyt pewna, a skutkiem tego nie wywiązała się z realizacji zlecenia. Czy jest na to sposób? Raczej nie. Dopóki cena będzie najważniejsza nic w tym temacie się nie zmieni.