Projekty nieruchomości

Jaki projekt spełnia kryteria niedrogiego w budowie

Wrzesień 25, 2020 // 0 Comments

Dom niedrogi w budowie to taki dom, w którym możemy zamieszkać posiadając porównywalny budżet do kupna mieszkanka w bloku. Zazwyczaj wybierane projekty z tej kategorii posiadają metraż od 60 do 100 m kw. Niewątpliwą wartością takiego domku jest brak konieczności posiadania ogromnej działki, niskie koszta budowy, a co za tym idzie – szybsze tempo stawiania. Nie powinniśmy zapomnieć również o niedużych kosztach utrzymania budynku.

Jaką rolę mają ściany oporowe? Co warto o nich wiedzieć?

Wrzesień 21, 2020 // 0 Comments

Mur oporowy, inaczej ściana oporowa, jest samodzielną konstrukcją w formie ściany. Wskazuje się liczne jej rodzaje. Kolejnym sposobem może być zastosowanie stalowych profili, sprawdzają się one dobrze w wielu przypadkach, lecz nie są najładniejsze. Można wykorzystać również mury oporowe, to znaczy gotowe prefabrykaty, jakie stawia się zwyczajnie przy sobie, tworząc tym samym odpowiednio mocną konstrukcję.

Ciekawe plany domów jednorodzinnych

Wrzesień 17, 2020 // 0 Comments

Mnóstwo osób marzy o mieszkaniu w domu jednorodzinnym. Wiąże się to ze sporo większą wygodą aniżeli przebywanie w bloku czy też wieżowcu, dodatkowo posiadamy więcej przestrzeni użytkowej. Zamieszkiwanie w domu jednorodzinnym wiąże się z przeróżnymi zaletami, w ciepłe słoneczne dni możemy odpocząć w ogrodzie czy zrobić grilla z przyjaciółmi.

1 2 3 7