Kiedy budynek powinien przejść gruntowny remont – przypadek hoteli i biur

W naszym kraju duża liczba hoteli wymaga całkowitego odnowienia. Dzieje się tak, bo budynki mają wiele lat – wiek niektórych hoteli przewyższa niekiedy 100 lat. Nic dziwnego więc, że powinno się wdrożyć określone działania.

firma - odzwierciedlenie

Autor: Andreas Trojak
Źródło: http://www.flickr.com

Stare hotele wprawdzie posiadają oryginalną historię i magię, ale jeśli nadal są w eksploatacji, mogą być niebezpieczne – zarazem dla przyjezdnych, jak też pracowników. Właśnie dlatego remonty hoteli czasami są konieczne. Czasem wystarczą niewielkie prace, aby miejsce mogło odzyskać dawny blask oraz popularność. W Polsce jednak istnieje mnóstwo punktów, które wymagają kompletnej przebudowy, aby ochronić budynek przed zawaleniem.

Nie mniej jednak, remonty hoteli, szczególnie starych lub wręcz zabytkowych nie są takie łatwe. Aby móc należycie wyremontować taki hotel, trzeba właściwego inwestora. Wydatki, jakie powodują remonty hoteli mogą być czasem ogromne. Duża liczba budynków, szczególnie tych pochodzących z PRL-u tak naprawdę potrzebuje gruntownej modernizacji oraz wprowadzenia nowych technologii.
Niejednokrotnie remont i wyburzenia zabytkowych hoteli wywołany jest tworzeniem tych nowoczesnych. Gdy gość ma do wyboru wygodny oraz pięknie wyglądający hotel powstały kilka lat temu a hotel który ma prawie 100 lat, raczej wybierze ten pierwszy. Wobec tego od kilku lat notowany jest większy popyt na remonty hoteli starych oraz zabytkowych. Wylicza się, że za 2-3 lata odnowiona będzie większość hoteli.

Porównywalnie przedstawia się kwestia rozbudowy biur. Wiele firm posiada swoje biura w podstarzałych budynkach, gdzie nie ma odpowiednio wiele przestrzeni. By uniknąć przeprowadzki do innego miejsca, można zdecydować się na rozbudowę, a więc powiększenie oraz zmiany w biurowej przestrzeni.

Intrygujący tekst? Jeśli tak myślisz, kliknij ten link. W tamtym miejscu czeka na Ciebie więcej bonusów – one także Cię bardzo zainteresują.

Dobra sytuacja na rynku oraz duże zainteresowanie to główne czynniki, które przyczyniają się do rozbudowy biur. Inwestorzy starają się, aby biurowe budynki były jak najbardziej nowoczesne oraz wygodne. Niekiedy budynki te robią także ogromne wrażenie z zewnątrz. Remont to czynności, jakich nie uniknie żaden budynek. Trzeba pamiętać, że to nie tylko przemalowanie elewacji, ale i wzmocnienie konstrukcji lub całkowita zmiana wnętrza.