Jeśli urządzasz cztery kąty, zastosuj chwyty modne, ale i ponadczasowe! Spójrz, czym się zachwycić!

W realizacji planów budowlanych i remontowych wykorzystuje się dzisiaj najróżniejszych materiałów, od typowych i od lat znanych, do ekstrawaganckich i absolutnie niekojarzonych z branżą budowlaną. Niemniej ciągle, niezmiennie od dekad, w branży tej wykorzystuje się drewno, chociaż lokalizacje i sposoby jego zastosowania bywają różne od takich, do jakich się przyzwyczailiśmy.

mieszkanie - stykówka

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Po panowaniu cegły, a potem tak zwanej wielkiej płyty, nastał okres powrotu do łask drewna jako głównego budulca ścian domu. Coraz bardziej popularne są domy z bali, wszelako rzeczywiście na ogół finansują je ekscentrycy wyprowadzający się z metropolii na wieś. Nieprzerwanie jednak drzewo króluje na naszych podłogach – tarcica podłogowa z różnym glansem, z rozmaitych gatunków drewna, bywa kładziona nie tylko w klatkach schodowych, lecz także na balkonie i w pokoju kąpielowym, czyli w miejscach od zawsze oddawanych we władanie kafelków. Do łask przyszło również obkładanie drewnem ścian, chociaż już nie w postaci znienawidzonej boazerii. Notabene drewno daje sobie radę nie tylko w środku mieszkania. Wprawdzie drewniane płoty nie są w modzie z uwagi na przymus ich częstego konserwowania, ale już domki na narzędzia – w rzeczy samej. Są o tyle wygodne, że nie potrzebują kopania mocnych fundamentów, a poza tym budki takie da się zakupić już gotowe, do samodzielnego skręcenia po dostarczeniu do ogrodu czy też na działkę rekreacyjną. O ile przeto nie mamy drygu do projektowania i konstruowania, drewniane domki na narzędzia zaspokoją nasze potrzeby bez dwóch zdań.

Pamiętajmy także o tym, że elementy z drewna można bez większego trudu, za to z niezłym rezultatem estetycznym, integrować z odmiennymi materiałami. Nawet beton dekoracyjny w zestawieniu z deską drewnianą da ciekawy wynik. Można się w tym celu natchnąć aranżacjami przedstawianymi w licznych gazetach czy portalach wnętrzarskich.