Jak wynająć mieszkanie? Na co zwrócić uwagę? Co jest w tej kwestii niezbędne?

Wyjazd na studia do innego miasta to zazwyczaj w życiu większości młodych osób pierwszy krok do dorosłego życia. Równocześnie studia to zwykle czas, gdy – co najmniej na początku – jesteśmy wciąż na utrzymaniu rodziców, gdyż rzadko który student od razu może pogodzić studia z pracą i zarabiać na tyle sporo, aby móc utrzymać się samemu – nic zatem dziwnego, iż najczęściej staramy się obcinać koszty. Dzisiaj przyjrzymy się mieszkaniom studenckim – gdzie mieszkać, żeby nie wydawać na to zbyt wielkich pieniędzy, a równocześnie mieć w miarę dobre warunki do życia?

Zanim zaczniemy analizować konkretne ogłoszenia, warto zastanowić się, jakie właściwie mamy preferencje odnośnie stancji.

Podobał Ci się ten post? Jeśli tak, poznaj wartościowe tematy, które z pasją omówiliśmy w najnowszym artykule (https://ingas.pl/wrzesien-2019/).

Niektórzy stawiają wyłącznie na takie oferty, jakie będą dotyczyły ekskluzywnych nieruchomości. Nie da się ukryć, że jakość ma wpływ bezpośrednio na wartość, tak samo jak szczegółowa lokalizacja wybranej wcześniej stancji.

Jeżeli wyjeżdżamy na studia do stolicy, też bez problemu znajdziemy stancje warszawa (w najnowszym wpisie) ma ich niesłychanie wiele. Również w tym wypadku, decyzji nie należy podejmować nierozważnie i w pośpiechu.

Pokój

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Osoby, które decydują się na wynajmowanie lokum dość często są skupione jedynie na wysokości odstępnego oraz czynszu, choć trzeba przyznać, iż nie są to wszystkie elementy ponoszonych przez nas, comiesięcznych kosztów wynajęcia mieszkania. Warto zwracać uwagę na różnorodne kwestie, jak koszty naprawy mieszkania, gdyż właściciele, jak to ludzie, są bardzo różni. Trzeba przed wynajęciem lokalu spytać właściciela, co się dzieje w momencie, jak przykładowo pęknie rura w mieszkaniu albo okaże się, że instalacja gazowa jest nieszczelna, popsuje się piecyk gazowy i tym podobne. Przy okazji należy przyjrzeć się, w jakiego rodzaju stanie są sprzęty w mieszkaniu, gdyż stare lodówki lub pralki będą podwyższać koszty mediów. Jeżeli właściciel powie, że wszystkie naprawy mieszkania spoczywają na najemcy, to najlepiej w ogóle zrezygnować z wynajmu takiego mieszkania i poszukać czegoś innego.

Potrzeba popatrzeć na takie propozycje
Z pewnością powinniśmy popatrzeć na takie możliwości i dowiedzieć się, czy opłaca nam się skorzystanie z nich. Co więcej do wyboru będziemy tu mieli wiele różnych możliwości, zatem będziemy mieli szansę wziąć to, co będzie dla nas najlepsze. Takie stancje cały czas szczycą się wielkim zainteresowaniem (zobacz atrakcyjną ofertę -).