Jak przedstawia się rynek lokali mieszkalnych w dużych miastach, na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania.

W większych miejscowościach dużo więcej w sprzedaży jest mieszkań niż domów. Wynika to z tego, że bardzo wysokie są koszty działek, za samą ziemię niejednokrotnie trzeba zapłacić dużo więcej, niż za duże mieszkanie w pobliżu. Dodatkowo działek tych jest niewiele, a zdecydowana większość wolnych obszarów jest przeznaczana pod budownictwo wielorodzinne.

apartament w mieście

Autor: JOHNSON DESIGN SDTUDIO
Źródło: http://www.flickr.com

Deweloperzy dysponują znacznie większymi możliwościami, więc i mogą szaleć z cenami za działki w dobrej lokalizacji, zresztą większość z nich będzie właśnie pod takie obiekty przeznaczona. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć mieszkania willowe krzyki. Z reguły będą one wyglądać w taki sposób, że na jakiejś działce deweloper stawia nawet do kilkunastu niewysokich domów, które są połączone ze sobą i mają wspólny teren przed wejściem.

Przydatny wpis? Jeżeli tak sądzisz, przeczytaj inne tego rodzaju materiały na analizowany temat – bez marudzenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku.

Dzięki temu ma się namiastkę swojego oddzielnego domu, nawet niekiedy z niewielkim ogródkiem, a równocześnie koszty związane z zakupem są w miarę rozsądne, bo dużo tego typu inwestycji będzie podobnie kosztować jak mieszkanie w okolicy.

W przypadku mieszkań wybór będzie dużo większy. Nowe obiekty oddawane są i na peryferiach miast i w centrach. Oczywiście samo położenie będzie miało bardzo duży wpływ na koszt zakupu takiej nieruchomości. Takie same wielkościowo a różnie położone apartamenty na sprzedaż krzyki mogą się od siebie różnić ceną nawet kilkadziesiąt procent. Jednak nie tylko lokalizacja ma na to wpływ, lecz również standard wykonania. Budynki w centrum, niekiedy w pobliżu zabytkowych, znanych miejsc oferują przeważnie dużo lepszy poziom, posiadają swoją ochronę czy nawet są ogrodzone, i wszystko to także ma spore znaczenie.

Z kolei mieszkania zlokalizowane na obrzeżach są przeważnie proponowane w zwykłym standardzie, bez żadnych luksusów i ekstrawagancji. Posiadają one przez to dość niskie, możliwe do akceptacji przez sporą grupę nabywców, którzy w innym przypadku nie mogliby sobie pozwolić na własne lokum. O tym, jaki lokal się kupi, każdy będzie decydował sam, biorąc pod uwagę swoje możliwości finansowe i potrzeby.