Drewno – ceniony materiał budowlany i wykończeniowy o dużym zastosowaniu

Drewno jest niezwykle wdzięcznym materiałem , który stosowany jest w budownictwie oraz wykańczaniu wnętrz. Po okresie zapomnienia przeżywa renesans. Coraz częściej spotykamy zrobione z drewna wykończenia w naszych domach, używane jest chętnie do budowy tarasów, stosowane jest także do wykończenia elewacji budynku.

Taras drewniany

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan

Tarasy wyprodukowane z drewna budujemy coraz częściej. Jednak zanim zdecydujemy się na budowę tarasu, do którego wykonania zastosowane zostanie drewno należy zastanowić się, z jakiego drewna najrozsądniej go zrobić. Taras drewniany można bowiem wykonać z drewna pozyskane z drzew krajowych, jak i egzotycznych. Jeżeli zależy nam na tym, aby taras (TarasFactory) drewniany był niezwykle trwały i naprawdę odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne do jego wykonania powinno się wykorzystać gatunki drewna, które rewelacyjnie je znoszą – www.

Wśród znajdujących się w sprzedaży desek wyprodukowanych z drzew , które spotkać można w naszym kraju do zrobienia drewnianego tarasu najlepiej nadają się deski modrzewiowe i dębowe. A z desek z drewna egzotycznego warte polecenia są te wyprodukowane z lapacho czy badi. Rzecz jasna zbudowany taras warto jest zabezpieczyć, malując go doskonałym preparatem impregnującym.

Coraz częściej można też natknąć się na domy, których elewacje zostały wykonane z drewna. Decydując się na wykonanie drewnianej elewacji domu, możemy wybrać deski , które zrobione zostały z tych drzew, które rosną w naszym kraju (sosna, modrzew, świerk), ale również z gatunków egzotycznych (lapacho, merbau, garapa). Koszt elewacji z użyciem desek z drewna egzotycznego będzie wyższy niż sytuacji wykorzystania drewna z gatunków drzew rosnących w Polsce – klik!.

Na ogół deska elewacyjna umieszczana jest na ścianie budynku w sposób poziomy. Ale z powodzeniem można układać ją także w skosie lub w pionie.

Czy ten tekst Ci się podoba? Jeżeli tak, to żeby uzyskać zbliżone dane na prezentowany temat, spójrz na informacje, one z pewnością także przykują Twoją uwagę.

Zanim deska elewacyjna zostanie przytwierdzona do ściany budynku konieczne jest przygotowanie specjalnego rusztu. W zdecydowanej większości przypadków do wykonania tego rusztu używa się elementów drewnianych.

Kupując deski, zwracać uwagę trzeba nie tylko na rodzaj drewna. Trzeba zdecydować się również, czy wolimy deski, które trzeba będzie przed zamontowaniem zaimpregnować, czy raczej preferujemy te, które zostały zaimpregnowane fabrycznie. Jeśli zdecydujemy się na pierwszy rodzaj desek, to kilku latach użytkowania zabieg impregnacji powinno się powtórzyć.