Decydujesz się na budowę domu? Stwórz szczegółową analizę wydatków.

Budowa własnego domu to wielka inwestycja w życiu, która wymaga sporo poświęcenia. Co powinniśmy wziąć pod uwagę, rozważając tego typu przedsięwzięcie?

fotografia - budynek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Projekt domu jednorodzinnego (źródło) ma kluczowy wpływ na finalny koszt budowy każdego obiektu. Jeśli pragniemy wykonać budynek względnie niedrogo, zastanówmy się nad jego charakterem. Dom tani w budowie to budowa domu Heliodon – (budowa domu kraków) o prostym kształcie dachu oraz ścian. Miejmy na uwadze, iż im kontur budynku oraz dachu będzie bardziej skomplikowany, tym bardziej skomplikowany będzie też koszt jego pobudowania. Najtańsze będą więc proste, estetyczne domki o bryle prostokąta ze zwykłym dwuspadowym dachem. W trakcie wyboru projektu budowlanego zastanówmy się również nad budową piwnicy.

Bez wątpienia dom bez piwnicy będzie o wiele tańszy w budowie. Oszczędzimy m.in. na głębokich wykopach, izolacji przeciwwilgociowej jak też na stworzeniu schodów na kondygnacje podziemną. Aktualnie coraz częściej odchodzi się od budowania piwnicy. Orientacyjny sumpt zrealizowania tego pomieszczenia obejmować może od 10 do aż 30 procent kosztów ogólnych. Domy z wnętrzami piwnicznymi są współcześnie tworzone na niewielkich działkach budowlanych, czyli tam gdzie nie ma miejsca na budowę ponadprogramowych obiektów (większych altan). Obecnie projekty domów z kosztorysem dostępne są przykładowo w internecie.

Projekt domu jednorodzinnego Laura

Dla wielu inwestorów, którzy decydują się na postawienie domu, podstawą jest zmniejszanie kosztów budowy. Każdy aktualnie stara się zbudować solidny dom przy jak najmniejszych kosztach budowy. To jak wiadomo rzecz zwyczajna i w zupełności zrozumiała, niestety dla nas to oznacza, że można utracić więcej niż możemy pomyśleć. Wspaniałe wizualizacje są istotne, gdyż prezentują jaki nasz dom (http://www.mtproject.pl/inwestycja/) może być, lecz często zacierają troszkę obraz tego, co to może przedstawiać. projekty tanich domów należy zweryfikować na paru płaszczyznach,

W innego rodzaju przypadkach niezbędne jest pobranie kredytu umożliwiającego nabytek lub zbudowanie domu. W związku z tym niezwykle podstawowe jest przeprowadzenie wstępnej analizy wydatków, jaką należy wykonać tak samo w przypadku domu, jak i mieszkania. To pomoże nam zobrazować sobie kalkulowaną kwotę, jaką należy wyłożyć.

Koszt realizacji projektu, to znaczy koszt budowania domu jest zależny nie jedynie od jego wielkości, ale również od materiałów, które będą kupowane do jego budowania. Oczywiście przedsiębiorstwa budowlane zawsze potrafią wyszukać jakiś mniej kosztujący wariant, ale na sto procent nie mogą przesadzać, bo wiedzą, że budynek poza tym, że ma fajnie wyglądać i właściciele nie chcą wydać na niego fortuny, to na pierwszym miejscu dom powinien być bezpieczny. A żeby dom był bezpieczny często musimy użyć takich, a nie innych materiałów i nie można przy niektórych elementach postawić na jakieś tańsze zamienniki.