Czym napalić w piecu?

Do rozmaitych rodzajów pieców stosowane jest inne paliwo. Wybór uzależniony jest jednakże nie jedynie od typu pieca grzewczego, ale także od kosztów, które należy wydać na dany wariant paliwa. Trzeba wiedzieć, że czasami droższe paliwo do pieca daje sporzej ciepła, przez długi okres czasu, co może wywołać, iż będzie ono bardziej ekonomiczne aniżeli inne.

Koszt pozyskania energii z rozmaitych źródeł są zdecydowanie zróżnicowane.

Zobacz ten odnośnik, gdyż znajdziesz tutaj ciekawe treści, które z pewnością Cię zainteresują – to niezwykle ważna treść (http://kohut-kamien.pl/kominki-galeria/)!

Wynoszą one od mniej więcej 0,11 zł/kWh w przypadku nagrzewania drewnem do 0,38 zł/kWh za grzanie prądem. Generalnie, paliwem do pieca grzewczego w budynku może być: gaz ziemny, olej opałowy, węgiel brunatny, biomasa, jak też rośliny energetyczne i słoma. Gaz ziemny spala się całkowicie, nie wydzielając ani sadzy, ani popiołu, co wywołuje, iż w niewielkim stopniu zanieczyszcza on środowisko naturalne. W czasie wypalania gazu ziemnego ilość dwutlenku węgla jest dużo niższa, aniżeli w wypadku spalania oleju opałowego, bądź węgla, jeśli dostarczona zostanie do niego należyta ilość powietrza. Można zatem stwierdzić, iż wykorzystanie ziemnego gazu do grzania domku ogranicza efekt cieplarniany.

Zobacz ten odnośnik – to naprawdę świetna propozycja (www.fmk.pl/piora-slimakow/), która na pewno bardzo Cię zaabsorbuje. Nie zwlekaj więc i zobacz już teraz!

Żeby sprawdzić ceny opału w swej okolicy wystarczy wpisać w laptop: ekogroszek cennik (zobacz więcej na tej stronie).

Wrocław - marina

Autor: Olgierd Rudak
Źródło: http://www.flickr.com

Olej opałowy zawiera najsporzej siarki, z wszystkich opałowych paliw. W wyniku reakcji wody z olejem tworzy on wrogi dla kominów, agresywnie aktywny kwas siarkowy. Z tego względu instalacja do odprowadzania spalin przy użytkowaniu oleju opałowego musi być zrealizowana ze stali, trwałej na kwasy. Węgiel kamienny używany jest do kotłów w przeróżnych odmianach, różniących się zawartością siarki i popiołu, a także wartością opałową. Popularnie stosowany jest węgiel asortymentu orzech, jaki wypalany jest w tanich piecach; miał węglowy – używany do kotłów z nadmuchem, brykiet oraz tak zwany groszek workowany, który użytkowany jest w kotłach retortowych.

Węgiel brunatny cechuje się mniejszą wartością opałową od węgla kamiennego i wyprzedawany jest na ogół w formie brykietu. Jest on stosowany w większości wypadków jako paliwo przejściowe. Biomasa mieści odpady drzewne, słomę oraz rośliny „energetyczne”. Tenże typ paliwa zdobywa coraz większą popularność, a to ze względu na jego odnawialność. Biomasa jest paliwem ekologicznym (sprawdź interesującą ofertę w witrynie).