Czy warto stosować elementy maskujące gdy robimy remont? W jakich miejscach bardzo pomagają w osiągnięciu lepszego rezultatu?

Podczas remontu, istotny jest również etap wykończeniowy. Możemy wtedy zakryć różnego rodzaju niedoskonałości i części, jakie wyglądają nieestetycznie. Dzięki temu efekt, który osiągniemy będzie o wiele lepszy. Czasami też elementy do maskowania są czymś niezbędnym i montowanym razem z całą resztą.

Tak jest choćby gdy chodzi o listwy przypodłogowe cena tego typu listew jest często wliczana do wydatków układania podłogi. Bez nich przecież parkiet wygląda kiepsko, gdyż nie sposób ukryć nierówności oraz połączeń pomiędzy ścianą a panelami. Po to właśnie zakłada się listwy przypodłogowe i kłopot wykończenia już z głowy. Zajmuje to naprawdę niewiele czasu, gdyż są one z reguły długie i nie musimy kłaść wielu krótkich elementów. Trudne do złożenia mogą okazać się tylko miejsca, gdzie listwy schodzą się pod kątem dziewięćdziesięciu stopniu. Natomiast możemy w tych miejscach zastosować maskujące narożniki. Nie są kosztowne, są z reguły wykonane z plastiku, jakiego barwę można dopasować pod kolor listwy. Rezultat dadzą doskonały.

obrazek - remont

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym przykładem są listwy przysufitowe, jakie z kolei niwelują krzywiznę ścian. Są również dużym ułatwieniem, kiedy malujemy ścianę w innym odcieniu aniżeli sufit. Gdy nie chcemy się męczyć z robieniem równej linii podziału, to tego typu listwy załatwią sprawę szybko. Dobrze jest korzystać z takich uproszczeń, gdyż remont pójdzie o wiele sprawniej.Kiedy zmieniamy drzwi na nowe użyć warto opaski drzwiowe. Są to listwy maskujące, które przebiegają wzdłuż futryny.

Stworzyliśmy dla Ciebie następne atrakcyjne wiadomości na frapujący Cię dział. Wejdź do nowego wpisu oraz czytaj raport.

Posiadają z reguły kolor taki sam, jak drzwi, jednak możemy oczywiście eksperymentować z kolorami.

To już zależy od naszej wyobraźni. Tak samo można mieszać barwy gdy chodzi o wspomniane listwy przypodłogowe. Przykładowo listwy białe są ostatnio bardzo modne i często montowane nawet wraz z naturalną, zrobioną z drewna podłogą. Takie maskujące części części daewoo są często używane podczas prac remontowych. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż niesamowicie przyspieszają pracę, także osobom, które nie mają za dużej wprawy na przykład w kładzeniu paneli albo malowaniu. Warto z nich skorzystać.