Czy korzystnie decydować się na zbudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków? Jakie są pozytywy tego typu inwestycji?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest w stanie być najbardziej właściwą alternatywą dla szamba. Tego typu oczyszczalnia jest tania w eksploatacji, bezpieczna i ekologiczna. Zalety ekonomiczne jednak trzeba rozpatrywać w bardziej długim okresie, ponieważ zbudowanie szamba kosztuje mniej niż stworzenie oczyszczalni, lecz jego eksploatacja jest o wiele bardziej droga niż utrzymanie tego rodzaju oczyszczalni ścieków. Inwestycja więc zwraca się tak naprawdę po kilku latach, ale w następnej kolejności już będą same korzyści.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Autor: wfeiden
Źródło: http://www.flickr.com/

Przydomowe oczyszczalnie ścieków najkorzystniej kupować w firmie, jaka świadczy kompleksowe usługi, w stylu projektowanie, montaż oraz konserwacja. Możemy także nabyć ją w firmie, która zajmuje się tylko sprzedażą, natomiast resztę zrobić samodzielnie. Na różne elementy oczyszczalni w stylu studnia rozprężna firmy najczęściej udzielają dziesięcioletniej gwarancji.

Tego rodzaju oczyszczalnia klikaj musi posiadać specjalną techniczną aprobatę Instytutu Ochrony Środowiska. Zatwierdza ona bowiem dopuszczenie jej do wykorzystania w budownictwie. Taka oczyszczalnia ciekawostki na ścieków ma znaczną ilość zalet, jest faktycznie komfortowa oraz tania w eksploatacji, można więc zapomnieć o regularnym wywożeniu ścieków. Nie wymaga jakichś specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych. Jest ekologiczna, to znaczy, iż zanieczyszczenia poddawane są naturalnym procesom biologicznym, które rozkładają się w niej do postaci prostych związków mineralnych które nie są szkodliwe dla środowiska.

Oczyszczalnia jest jak najbardziej bezpieczna, jak jest właściwie dobrana oraz właściwie używana, opuszczająca ją ciecz może być bez kłopotów rozsączana do gruntu albo odprowadzana do rzeki lub rowu melioracyjnego. Nie stanowi żadnego zagrożenia dla indywidualnych ujęć wody. Warto jednakowoż wiedzieć, że przydomowej oczyszczalni ścieków nie możemy budować na terenach objętych siecią kanalizacyjną. To z tego powodu, iż jest obowiązek przyłączenia domu do kanalizacji, no chyba, iż oczyszczalnia została stworzona, nim ją ułożono. Dodatkowo, w rejonach nieskanalizowanych możliwość tego typu budowy zależy od ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Od tego wiele jest zależne, więc w takiej sytuacji musimy mieć to na uwadze.