Czy dobrze jest wybrać białe listwy przypodłogowe? Jakie są najpopularniejsze typy listew?

Kiedy już położyliśmy naszą piękną oraz nową podłogę z paneli, to teraz przyszedł czas na wybranie listew. W sklepach mamy wiele typów takich listew. Czy Te bardzo jasne listwy do aby właściwy pomysł? Jaki mamy wybór, jeśli chodzi o typy listew?

Jeśli chodzi białe listwy przypodłogowe, to są one wspaniałą dekoracją pokoju. Niektórzy boją się takiego rozwiązania, ponieważ takie listwy są dość odważne, natomiast należy powiedzieć, iż zupełnie niepotrzebnie, bo rezultat, który dają jest naprawdę wyjątkowy. Gdy przy tym dobierzemy listwy troszkę wyższe, niż normalnie, to przestrzeń będzie mieć całkiem inny klimat. Możemy wybrać pomiędzy listwami zdobnymi, jak również całkiem prostymi. To zależy, jaki efekt chcemy osiągnąć. Dobrym pomysłem mogą być listwy już od razu lakierowane. Gdy nie będziemy ich chcieli w przyszłości zmieniać ich koloru to możemy wybrać właśnie materiał pokryty lakierem. Takie listwy posiadają dekoracyjny połysk, a do tego są odporniejsze na wodę.

listwy przypodłogowe w mieszkaniu

Autor: Jacek Becela
Źródło: http://www.flickr.com

Duży wybór mamy, gdy chodzi o listwy mdf. Mamy sporo różnego rodzaju wzorów oraz barw. Są one dosyć trwałe na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym ich cena jest atrakcyjna. Na tle drewnianych listew przypodłogowych wyglądają całkiem atrakcyjnie, gdy chodzi o koszty.

Napisaliśmy dla Ciebie bardzo interesujący artykuł, zatem nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas (http://webelektron.pl/odbojnice-wiszace/), a na pewno odnajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

Z kolei na pewno listwy drewniane prezentują się bardzo szlachetnie. Gdy mamy podłogę również z drewna, to po prostu inny typ listew może nie prezentować się tak ładnie, a wręcz prezentować się dosyć tandetnie. Dość popularnym rozwiązaniem mogą być listwy PVC, jakie są dość tanie. Możemy je nabyć w różnych wzorach oraz kolorach, razem z łącznikami do zamocowania.

Bez wątpienia wybierając listwy przypodłogowe (https://www.invado.pl/produkty/listwy-przypodlogowe) duże znaczenie będą miały koszty. Jednak kiedy mamy piękną, drewnianą podłogę, to nie ma sensu oszczędzać na takich listwach i dobrze jest zdecydować się także na takie zrobione z drewna. Należy także zastanowić się czy chcielibyśmy, żeby listwy te posiadały większe walory dekoracyjne, czy może też chodzi po prostu o zwykłe zakrycie zakończeń zamontowanych paneli. Warto jednak pogodzić tutaj funkcjonalność z ładną estetyką.