Co to jest siatka leduchowskiego oraz jak ją wykorzystać?

Gdy patrzymy na ledwo co tynkowaną ścianę, jesteśmy w stanie w ogóle nie pomyśleć, iż pod spodem jest być umieszczona specjalna siatka, jaka ma za zadanie zbroić położoną warstwę oraz zabezpieczać ją przed wszelkimi uderzeniami i pęknięciami.

obrazek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Warto pamiętać o tym, gdy rozważamy remont domu bądź też mieszkania, ponieważ dzięki temu zapewnimy sobie dłuższą żywotność naszych ścian. Dlatego w sytuacji konieczności polepszenia wytrzymałości tynków używana jest siatka – (zobacz ofertę) leduchowskiego, która wytwarzana jest ze specjalnej blachy cięto-ciągnionej. Możemy tutaj dobrać odpowiednie parametry tj. chociażby grubość blachy albo też wielkość oczka. Jej wyjątkowa budowa pozwala na wzmocnienie nakładanych warstw tynku tak, że zachowuje on swoje właściwości przez bardzo długi okres. Dzięki takiemu rozwiązaniu niwelujemy również możliwość pojawienia się pęknięć w dłuższej perspektywie. Siatka sprzedawana jest w rolkach, co powoduje, iż nie ma żadnych problemów podczas przewożenia. Warto dodać, iż może ona być wykorzystywana zarówno w wewnątrz domów jak również na zewnętrznych elewacjach. Dodatkowo używa się jej podczas ocieplania budynku pod warstwą styropianu. Jeżeli chodzi o pozostałe przydatne produkty metalowe, to dobrze jest sprawdzić wycieraczki metalowe, jakie wykonane są z innej blachy aniżeli opisana wyżej siatka leduchowskiego.

Zobacz tu, sprawdź ofertę żywice do form naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś interesującego. Zapewniamy bardzo konkurencyjne ceny, zatem nie będziesz żałować!

Jak się okazuje w praktyce takie wycieraczki idealnie sprawdzają się zwłaszcza przy wejściach do dużych budynków o wzmożonym natężeniu ruchu pieszych. Poza tym świetnie zbierają różnego rodzaju zanieczyszczenia jak chociażby błoto albo śnieg. Natomiast mocna konstrukcja sprawia, że produkt ten będzie służył przez wiele lat.

Kiedy zdecydujemy się wynająć firmę do remontu naszego domu czy też mieszkania, warto jest zadać pytanie o to jakich materiałów używają i w jaki sposób chcą zagwarantować nam trwałość położonych tynków. Jeżeli firma nie wykorzystuje wyżej wspomnianej metalowej siatki, to trzeba im to zasugerować. Tak oto będziemy mieć pewność, iż nasze ściany zachowają swój wygląd na długi czas, a my nie będziemy zmuszeni zajmować się klejeniem pęknięć w tynku. Świadomość takich drobnych szczegółów może nam naprawdę pomóc oraz zaoszczędzić czas jak i pieniądze.