Cała prawda o pompach ciepła

Każdy obiekt potrzebuje właściwego ogrzewania, zmusza do tego klimat, w którym mieszkamy. Jeżeli nie zadbamy o odpowiednie dogrzanie wnętrz, pojawi się w nich wilgoć, a w rezultacie mogą powstać pleśni oraz grzyby. W obecnych czasach właściciele domów mogą wybierać pośród mnogich opcji ogrzewania. Nowoczesne urządzenia zezwalają na gospodarność środków oraz miejsca, a innowacyjne piece grzeją, troszcząc się równocześnie o ekologię.

Jednym ze sposobów jest stosowanie nowoczesnych systemów, tego typu jak technika solarna lub pompy ciepła wrocław (zobacz szczegóły), jakie umożliwią nam szybciej i taniej ogrzać nasz dom tudzież inny budynek.

Dom jednorodzinny na wiosce pod Wrocławiem

Autor: shankar s.
Źródło: http://www.flickr.com

Pompa ciepła jest instrumentem działającym na takiej samej zasadzie, jak schładzarka czy wentylator. Jej celem nie jest jednak odjęcie ciepła od owoców albo jogurtów schowanych w schładzarce ale dostarczenie ciepła, czyli to, co chłodziarka robi na wymienniku pomieszczonym z tyłu obudowy. W dużym skrócie, pompa ciepła pobierając 1 kWh energii elektrycznej bierze z otoczenia 1-4 kWh ciepła oraz następnie w łącznej ilości 2-5 kWh przekazuje to ciepło do środowiska. Jeżeli jesteś zainteresowany takimi rozwiązaniami, wpisz w wyszukiwarkę: instalacje grzewcze wrocław. Pompa ciepła dostarcza więcej ciepła, niż zużywa energii elektrycznej i dlatego jest tania w użyciu. Toteż uważa się, że pompa taka jest odnawialnym źródłem energii – dużą część ciepła dostarczanego do mieszkania czerpie z otoczenia.

Z tej samej przyczyny, pompa ciepła jest najtańszym elektrycznym sposobem na ogrzewanie mieszkania, atrakcyjnym do użycia wszędzie tam, gdzie nie ma możności wykorzystania innych źródeł ciepła (dlatego że nie ma na działce gazu ziemnego, a eksploatator nie ma chętki szuflować węgla do kotła, tak jak w parowozie. Rodzajów dolnych źródeł, z których korzystają pompy ciepła, jest wiele. Najbardziej popularne są między innymi: pobranie ciepła z powietrza atmosferycznego, nadmuchiwanego na wymiennik ciepła z pomocą wiatraka, rurowy wymiennik ciepła zakopany na głębokości 1,5 m pod murawą, w jakim krąży ciecz niezamarzająca (więcej tutaj).

Wybieraj z głową
Dziś na rynku usług związanych z ogrzewaniem, jest tak duża różnorodność, że czasem konsumenci miewają trudności ze wskazaniem, które systemy okażą się dla nich optymalne. Nim podejmie się tak kluczową decyzję, trzeba zapoznać się ze specyfikacją poszczególnych elementów. Specjalista okaże się w takim momencie bardzo przydatny, ponieważ odpowie na wszelkie pytania i rozwieje nasuwające się wątpliwości dotyczące obsługiwania urządzenia.