Aby zapełnić pustki w swoim ogrodzie ustaw w nim domek na narzędzia

Stawiając własny dom nie zapominajmy o wypełnieniu miejsca poza nim. W szczególności, kiedy z tyłu domu mamy ogród lub ogródek, nie można pozostawić go samemu sobie, gdyż o przyrodę trzeba dbać. Co może być milszego od pójścia z rana lub przed zachodem Słońca do własnego ogrodu, żeby odprężyć się wraz z rodziną? Toteż w tym artykule pomówimy trochę o tym jak możemy zagospodarować obszar za domem.

materiał drewno

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Najefektywniejszą metodą na zagospodarowanie miejsca na narzędzia jest postawienie domku na narzędzie, w którym możemy składać także pozostały osprzęt ogrodowy, nieużywane meble, zabawki dziecięce oraz inne rzeczy, jakich nie chcemy przechowywać w domu. Takie rozwiązanie nie dość, iż pomoże Ci zachować porządek na terenie ogrodu, lecz dodatkowo może być ciekawym elementem twojego ogrodu. Jeśli odrobinę się postarasz będziesz mógł stworzyć domek, jaki będzie współgrał z roślinami w ogrodzie. Pamiętaj, iż domek narzędziowy powinien mieć wymiary nie mniejsze niż 200x130x100, żeby w minimalnym stopniu spełniał swe podstawowe funkcje (takich jak przechowanie kosiarki oraz drobnych narzędzi). W sprzedaży zobaczysz atlany narzędziowe o wymiarach 200×300, w takich będziesz mógł trzymać dodatkowo rowery, zabawki dziecięce oraz meble do ogrodu. Decydując się na materiał z którego ma być zrobiony domek musisz pomyśleć czy będzie on wpasowywał się w styl ogrodu i domu. Drewniana narzędziownia na pewno bez żadnych kłopotów będzie pasowała do otoczenia. Metalowy domek będzie pasował do ogrodów urządzonych w nowoczesnym stylu, natomiast plastikowy jest jedynie alternatywą dla tych, którzy nie lubią konserwacji. Jednak najlepiej schować taki domek przed ludzkim wzrokiem, gdyż marnie komponuje się z przyrodą. Jeśli zdecydujesz się na domek drewniany pamiętaj, że nie może stać na mokrej ziemi. Grunt pod domkiem musi być zagęszczony i odizolowany od wody. Dobór stylu to już jedynie twoja inwencja twórcza. Zaś jeśli masz małe dzieci, warto byś przemyślał kwestię kupna placu zabaw. Przydomowe place zabaw dla dzieci są świetnym elementem, który pozwoli dzieciakom na sielską zabawę we własnym ogrodzie pod twym bacznym okiem. Kiedy Ty będziesz pielęgnował rośliny, mimowolnie będziesz spędzać czas z rodziną.

Jeżeli posiadasz z tyłu domu swój ogród, opłaca się go w jakiś sposób zapełnić, tchnąć tam nieco życia. Postawienie domku na narzędzia oraz (jeśli posiadasz dzieci) placu zabaw sprawi, iż będziesz się czuł lepiej i zapełnisz pustki w ogrodzie.